Zbiorniki wstępne i buforowe

Zbiorniki wstępne służą jako bufor pomiędzy przyjęciem substratów i podaniem ich do fermentatorów. Odgrywają one również ważną role jako miejsce uśrednienia wsadów przed karmieniem instalacji. Szczególną formą zbiorników wstępnych są na przykład buforowe zbiorniki na odcieki stosowane okresowo do przechwytywania substancji płynnych z płyt gnojowych i silosów na kiszonkę.

Konstrukcja naszych zbiorników umożliwia umieszczanie ich całkowicie pod powierzchnią gruntu, w ciągach komunikacyjnych, pod parkingami i placami manewrowymi, po których poruszają się ciężkie zestawy samochodowe. Dzięki temu inwestor może zmniejszyć zabudowaną powierzchnię, a spływ grawitacyjny usprawnia rozładunek transportów.

Specyfika zbiorników to nie tylko kwestia obciążeń. Do każdej inwestycji podchodzimy indywidualnie, analizując rodzaj przechowywanych wsadów, by dobrać właściwą klasę materiałów i zabezpieczenia betonu i zagwarantować długoletnią, bezawaryjną eksploatację. Wsady agresywne chemicznie, jak na przykład wywar z gorzelni, wymaga bezwzględnie zabezpieczenia żelbetu przed korozją.

W przypadku specyficznych wsadów o podwyższonej temperaturze (n.p. gliceryna), oferujemy dodatkowo ocieplenie całej konstrukcji zbiorników i montaż instalacji rurowych do systemu ocieplenia.

Główne rodzaje wsadów:


- odchody zwierzece,
- wywar z gorzelni,
- gliceryna.


Dodatkowe wyposażenie zbiorników wstępnych i buforowych


Jako dodatkową usługę oferujemy ocieplenie zbiorników, instalację przewodów grzewczych, przejść w ścianach, drzwi szczelnych, systemu wykrywania przecieków, wykończenie ścian blachą trapezową lub innymi materiałami, dostawę i instalację drabinek, podestów, włazów awaryjnych.