NOWOŚCI

Poniżej prezentujemy przykłady bieżących projektów realizowanych przez Silo System oraz ważne wydarzenia z życia przedsiębiorstwa.

2013.10 Rozpoczęcie budowy biogazowni na Mazowszu
Prowadzimy prace wstępne na terenie nowo powstającej biogazowni rolniczej na Mazowszu. Ze względu na krótki okres rozliczenia dotacji zakładamy ukończenie prac przy obiektach kubaturowych w rekordowym czasie - zgodnie z wysokimi wymaganiami Inwestora.

2012.11 Rozpoczęcie budowy biogazowni w Brzeźnicy
Biogazownia rolnicza w Brzeźnicy będzie mieć moc 1 MWel i zostanie uruchomiona w 2013 roku. Do wytwarzania energii elektrycznej wykorzystywane będą kiszonka z kukurydzy i wywar pogorzelniany. . Budowa została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

2012.10 Rozpoczęcie budowy biogazowni w Kożanówce
Przejęliśmy plac budowy na terenie powstającej biogazowni w Kożanówce, woj. lubelskie. Silo System wykona pięć zbiorników o łącznej kubaturze ponad 17.500 m^3 brutto. Biogazownia będzie pracować w oparciu o wsady zielone. Zakładana docelowa moc instalacji to 1MWel.

2011/12 Silosy na biomasę w EC Elbląg - ENERGA
Trwa budowa instalacji magazynowania i transportu biomasy w Elektrociepłowni Elbląg należącej do koncernu ENERGA. Projektowana inwestycja będzie wytwarzała 20MW zielonej energii już w 2012 roku.

2012.10 Biogazownia Jaromierz - koniec budowy zbiorników
Rozpoczęliśmy budowę zbiorników do biogazowni rolniczej zlokalizowanej w województwie pomorskim. Substratem do instalacji o mocy 1MW będzie kiszonka kukurydziana i inne wsady zielone. Silo System wykonuje zbiorniki o łącznej pojemności ca 8.000 m^3.

2012.08 Rozpoczęcie budowy biogazowni w Byszewie Rozpoczęliśmy budowę fermenterów i magazynow na substancję przefermentowaną do biogazowni rolniczej na terenie województwa zachodniopomorskiego. Instalacja będzie wytwarzała 1MW zielonej energii. Silo System jest w trakcie realizacji 5 zbiorników o łącznej pojemności około 12.000 m^3.

2012.08 Rozpoczęcie budowy biogazowni w Jaromierzu
Rozpoczęliśmy budowę zbiorników do kolejnej biogazowni rolniczej na terenie Polski zlokalizowanej w województwie pomorskim. Substratem do instalacji o mocy 1MW będzie kiszonka kukurydziana i inne wsady zielone. Silo System wykonuje zbiorniki o łącznej pojemności ca 8.000 m^3.

Zbiornik na gnojowicę
Zakończyliśmy budowę systemu magazyniwania gnojowicy w ramach rozbudowy i modernizacji gospodarstwia rolnego na Podlasiu. W ramach inwestycji zbudowano zbiornik o pojemości ponad 3000 m^3, przepompownię i system kanałów gnojowych.

Biogazownia Świdnica Zakończyliśmy budowę kolejnej biogazowni, tym razem w Świdnicy (woj. dolnośląskie). < Elektrownia o mocy 1MW będzie wytwarzała energię w oparciu o wsady zielone. Uroczyste otwarcie biogazowni odbyło się dnia 25.07.2011 roku.

2011.09 Stacja uzdatniania wody w Mikołajkach
AHOJ ŻEGLARZE! Dzięki nowej stacji uzdatniania wody problemy z niskim ciśnieniem w kranach w sezonie turystycznym odchodzą w niepamięć. 21 października 2011 r. oficjalnie oddano do użytku najnowocześniejszą na Ziemi Mrągowskiej stację uzdatniania wody. W ramach projektu firma Silo System wykonała dwa magazynowe zbiorniki żelbetowe o pojemności 350 m3 każdy.

Stacja uzdatniania wody Wieliszew
Budowa odbywała się w ramach zadania gminy Wieliszew pod nazwą: „Wodociągowanie środkowo-zachodniej części Gminy Wieliszew – etap I.” W ramach niniejszej inwestycji wybudowano sieć wodociągową w miejscowościach Krubin, Olszewnica Stara, Olszewnica Nowa, Janówek Pierwszy, Janówek Drugi.

Projekt budowlany dla EC Dalkia Łódź
Nasi projektanci wykonali projekt budowlany silosów do magazynowania biomasy w elektrociepłowni Dalkia w Łodzi. Jest to jedna z największych inwestycji tego typu w kraju. Silosy będą zdolne pomieścić około 18.000 m^3 biomasy. Zamawiającym była Hydrobudowa 9, która jest generalnym wykonawcą inwestycji.

Gospodarstwo w gminie Pisz
W ramach modernizacji gospodarstwa, budowy nowej obory i zwiększenia obsady bydła Silo System wykonała zbiornik, przepompownię, kanały i system transportu gnojowicy.